mopeed foorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

mopeed foorum

foorum mopeedide jäoks
 
PealehtPortalLatest imagesOtsiRegistreeriLogi sisse

 

 plaanis teha suvel sõbradega kokkusaamine kas oleks tuliaid

Go down 
2 posters
AutorTeade
jawarider
Admin
jawarider


Postituste arv : 235
Join date : 05/02/2011
Age : 26
Asukoht : tallinn

plaanis teha suvel sõbradega kokkusaamine kas oleks tuliaid Empty
PostitaminePealkiri: plaanis teha suvel sõbradega kokkusaamine kas oleks tuliaid   plaanis teha suvel sõbradega kokkusaamine kas oleks tuliaid I_icon_minitimeTeis Mai 31, 2011 8:09 am

Siin on minu koostatud nimekiri rohtudest ja plaastritest, mille mina igal matkal kindlasti kaasa võtaksin. Kõik pole loomulikult kohustuslik, aga tumedaga märkisin ära need asjad, milleta mina kindlasti matkale ei läheks.
pakk erinevas mõõdus plaastreid - väiksemate haavade ja villide peale, pealegi võib igasugune jalanõu hõõruma hakata. Natuke suuremate haavade kokkutõmbamiseks sobivad hästi kleepplaastrid.
ibuprofeen (mõned tabletid) - tal on valuvaigistav ja põletikku alandav toime
desinfitseeriv pihusti haava peale (ise kasutan Cutasept F, maksab 37 krooni)
nõel (villide katkitegemiseks)
leukoplaaster (selline rullis, laius umbes 3cm) - see on väga hea asi just villide ennetamiseks. Kui oma jalatallad või päkad sellega enne matka kokku liimid, siis ville ei tekigi. Ja isegi kui tunned et hakkab juba vill ikkagi tekkima ja siis selle plaastri paned, siis avitab ikkagi. Aga viimasel ajal on poes müügil neid ka ülihalva liimiga - et tuleb kohe maha ja kasu eriti pole - seepärast katsuge ikka poes juba vaadata, kas ta ikka liimib kah.
mõned marlisidemed (maksavad umbes 3-4 krooni tükk). Verejooksude peatamiseks sobivad hästi suured imava vatikihiga varustatud sidemed.
päikesekreem (juunis-juulis väga vajalik) - eesti omadele on peale kirjutatud veel mingisugune kaitsefaktor - mida suurem see on, seda parem. Ise kasutan vähemalt kaitsefaktorit 8.
kõhuhädade vastu pidi väga hästi aitama söetabletid
kannivahekreem - vaat sellise naljaka nimega nimetaksin ma kreeme, mis aitavad igasuguse ärahõõrumise vastu (jalgade vahelt jms). Näiteks kreem Panthenol-ratiopharm Wundpalsam - 33 krooni.
see kellel heintes magades nina kinni läheb, soovitan Olynth-nimelist pihustit, mis nohuse ja kinnise nina kohe lahti teeb. Maksab umbes 40 krooni.



Meditsiinitarkused

Meditsiinitarkused on sellised asjad, mida ei või vaja minna ainult matkal vaid ka igapäevaelus. Seepärast oleks tore, kui iga inimene end kõige elementaarsemate esmaabitõdedega kurssi viiks. Kogu sellest lehest ei piisaks, et hõlmata kõiki võimalikke looduses ette tulevaid õnnetusi ja olukordi, seepärast tasub endal aegajalt ikka lugeda mõnd meditsiiniteatmikku. Järgnevalt püüan siiski välja tuua kõige olulisemad asjad ehk mida teha kui on juhtunud....

Mida teha kui on juhtunud

Esmalt tuleks olukorda kaine pilguga hinnata. Minu jaoks on olukordi kahesuguseid - kergem olukord ja tõsine olukord. Vahest on ka pealtnäha kerge olukord tegelikult tõsine olukord, seepärast tasub kahtluse korral ta alati tõsiseks liigitada. Kergem olukord minu jaoks on see, kui ma saan aru, mis on juhtunud ja ma tean, mida selle korral teha. Näiteks kui mulle on puuk sisse imenud ennast, siis ma oskan teda välja võtta. Kui olen jala välja väänanud, siis kah tean et olukord on piisavalt kontrolli all. Kui aga minul või mõnel reisiseltsilisel peaks midagi tõsisemat juhtuma - midagi sellist et ma ei tea, kuidas käituda, siis minu soovitus on alati - helistage hädaabinumbril 112. Üldiselt on kogu eesti kaetud vähemalt EMT mobiilvõrguga, seega vähemalt selle võrguga peaks saama alati hädaabikõnet teha. Väidetavalt saab 112 kõnesid teha ka ükskõik millise teise mobiilvõrgu klient, kui tal oma võrgu levi puudub, kuid EMT levi on kättesaadav. Hädaabinumbrile saab helistada ka ilma SIM-kaardita ning isegi siis, kui klahvilukk on peal.

Häirekeskusesse helistamisel ütle:
Mis on juhtunud? Kui kannatanul pulss puudub, alusta hädakutsungit sõnadega: "ELUSTAMIST VAJAV KANNATANU!". Kõige olulisemaks ongi kannatanu seisund – kas on teadvusel, kas hingab, kas süda töötab, millised on vigastused.
Kus on õnnetus juhtunud, võimalikult täpne aadress või asukoha kirjeldus.
Enda nimi ja kontakttelefon.
Ära kunagi katkesta kõnet enne kui sulle on selleks luba antud!

Kõige üldisemad esmaabipõhimõtted

Nipet-näpet, aga kogu reisiseltskonna pealekindlasti vajalik:
Kaart
Kompass
Nuga
Tikud, välgumihkel
WC-paber
Nööri - ikka on midagi tarvis siduda.
Taskulamp (juunis-juulis pole vajalik)
Niit, nõel, haaknõelad.
Ise ma matkan tavaliselt küll suvel ja siis kuivavad jalanõud kiiresti, ent sügisepoole, ma arvan, oleks hea mõned ajalehed kaasa võtta - hea lõket süüdata või siis märgade saabaste sisse panna.
Fotoaparaat - pole midagi paremat, kui pärast matkapiltide vaatamine ja sellest jutustamine! : )

Ja siin nimekiri asjadest, mis iga matkaline oma kotti peaks pakkima:
T-särgid, aluspüksid, sokid (ka villased sokid), lühikesed püksid. Ehk siis need kõige "tavalisemad" riided, millega matkal liigud. Minu kuldne reegel on, et T-särke, aluspükse ja sokke võtan iga päeva kohta täpselt ühe (või ühe paari).
Soojad riided. Oleneb muidugi ka ilmast, aga ööd ja õhtud on meil jahedad. Minu soojadeks riieteks on suvel tavaliselt villased sokid ja fliis. Külmemate ilmade korral ka kampsun. Fliis on hea kerge - pealegi kaitseb hästi sääskede eest. Mida aga rohkem sügisepoole, seda rohkem soojasid hilpusid tuleks kaasa võtta. Lisakampsun, paksem jope jne.
Kindad (kohustuslikud septembrist aprillini). Sügise ja talveperioodil peaks olema isegi mitu paari kindaid, sest ühed kipuvad ruttu märjaks saama.
Pikad püksid (soovitavalt sellised, mis ei karda vett ja teiselt poolt millest sääsed läbi ei hammusta) heinas kõndimiseks, lühikesed püksid päikese käes astumiseks.
Riided vihma jaoks. Mis saab siis, kui hakkab sadama? Isiklikult on minul kaasas telkmantel, mille ostsin umbes 500-krooni eest (jube milline hind!) Kompassi poest Tallinnas. Padukat see muidugi kinni ei pea, aga samas väga mitme otstarbega asi - pane endale alla istumiseks või tõmba vihma korral peale. Öösel saab sellest teha oma magamiskohale katuse... Kui rääkida sügisest, siis muidugi tuleks mõelda korraliku kapuutsiga jope peale. Kaitseväe talvevormi pealmine kuht on üks näide, milline see jope võiks olla. Kui ikka vihma terve päeva sajab, ei ole tore, kui jope kusagilt sorinal läbi laseb või kapuuts vett kinni ei pea.
Vahetusjalanõud. Kõnnid suvepalaval kruusateel, kõrges heinas, kastemärjal jõeveerul või soisel Peipsi kaldal? Kui tegu on suvise matkaga, soovitan kaasa võtta plätud ja mingid teised, soovitavalt veekindlad jalanõud. Sest märjad jalad on üks õudsemaid asju. Seda põhjustavad vihm ja kui vihma ei saja, siis kastemärg hein. Oma esimesel matkal sain õppetunni kätte, ja nüüd on jalanõude vettpidavus vähemasti minu jaoks üks tähtsamaid asju. Täpsemalt loe jalanõude ja riietuse kohta rubriigist "varustus / riietus".
Alati on rännumehel peas müts! Smile
Magamiskott. Juunis-augustis on meil vahest isegi öökülmasid, nii et mõelge, kui soojas-külmas sellega magada annab …
Magamisalus (ehk maakeeli lebomatt).
Soovitan väga villast sokki – soe ja üleüldse väga mõnus asi, mida saab kasutada, kui jalanõud on märjaks saanud… samuti kaitseb jalgade ärahõõrumise eest. Sügisel ja talvel läheb neid sokke väga palju vaja, võta parem kõik paarid kaasa, mis sul üldse olemas on.
Kui jahedamate ilmadega kampsunit selga ei taha panna (käies hakkab palav), kuid kardad, et kurk saab külma, seo kaela ümber väike rätik.
Hambahari ja -pasta

Natuke raha
Ujumispüksid
Mobiiltelefon




üritus võiks olla augustis siis o ilmad soojad

masinateks sooviks originaale

läheks koos näitusele

läheks 10 kilti märjamaalt välja ning läheks ujuma

masinal võtke kaasa kummiparanduskomplekt nt kummiliim paigad ning välikumm
küünlavõti,küünal küünlajuhe,varujuhe kui peaks puruks minema kondekas v50 süütemäng kondekas
tuledele varu pirn 2 taktilise õli võin ise anda
telk tuleb omal kaasa võtta

ujume ilusas kohas , grillime liha, mängime võrkpalli, võtame mõõtu motonduses ja vaatame uued näod üle.

Selleks on vaja end nobedasti registreeruda, kui soov ööbida 3's kämpingus, grillida katuse all, kasutada parvesauna terve öö ning hommikul end söögiga üles turgutada.

Söögi valmistamise koha pealt - mina võtan alati kaasa oma katelokikomplekti, millega saab kahele-kolmele inimesele söögi üsna kiiresti soojaks (pilti sellest näed alajaotuses "mida matkale kaasa võtta"). Söömiseks tasub kaasa võtta alati lusikas, joogikruus ja söögikauss - viimased kaks võiks olla plastmassist, siis nad ei lähe kuumaks. Aga ärge mingeid kalleid riistu küll ostke, ajage kuidagi kokkuhoidlikult läbi ikka. Plastmasskruuse müüb mänguasjade poes viie krooniga, kausiks külbab maasikadžemmi potska. Leiutage!


Ratta peaksin ka kohe-kohe veerema saama



Tagasi üles Go down
https://moped.forum.co.ee
kevin

kevin


Postituste arv : 53
Join date : 24/04/2011
Age : 29
Asukoht : Eesti Rapla Talllin

plaanis teha suvel sõbradega kokkusaamine kas oleks tuliaid Empty
PostitaminePealkiri: Re: plaanis teha suvel sõbradega kokkusaamine kas oleks tuliaid   plaanis teha suvel sõbradega kokkusaamine kas oleks tuliaid I_icon_minitimeTeis Mai 31, 2011 8:54 pm

mina olen tulia

pane kirja masin riga22 otiginaal paugu pill
Tagasi üles Go down
https://facebook.com
 
plaanis teha suvel sõbradega kokkusaamine kas oleks tuliaid
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
mopeed foorum :: MITMESUGUST :: Mölamaffia-
Hüppa: